17.02.2009 | 11:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Pardubicích proběhnou letos dvě dražby koní

Loni se poprvé konala dražba anglických plnokrevníků, letos mohou nabídnout chovatelé i sportovní a hobby koně.

Pardubické závodiště bude nejen dražebním centrem, ale skutečně centrem koňařského dění v České republice. Je to jeden z kroků, který pomáhá naplňovat tuto vizi, protože aukce ke koňařině neodmyslitelně patří.
Možná i desítky sportovních a hobby koní se budou dražit v Pardubicích v květnu, angličtí plnokrevníci přijdou na řadu v říjnu. V květnu nabídnou koně čeští chovatelé, na druhou dražbu by už mohli koně přivézt i zahraniční majitelé.
"U nás aukce skončily s existencí plemenářských podniků, které se pravidelně pořádaly v Písku a byly pro zahraniční klientelu. Tyto aukce budou pro tuzemské zájemce. V Písku se před 30 lety dražilo 120 až 160 koní.
První dražba v Pardubicích se rozbíhala pozvolna a zpočátku o koně příliš velký zájem nebyl. Chovatelé si na nový způsob pořizování přírůstků do stájí jistě zvyknou. Z 26 koní se jich prodalo deset. Největší zájem byl o teprve roční ryzku Siran. Její cena byla vydražena na 620.000 korun.
Na české poměry se dražilo nezvykle, kupci neznali rezervní cenu a zvířata se začínala dražit od nuly nebo nízké částky. Pokud nikdo rezervní cenu nepřekročil, kůň se neprodal. O způsobu aukce se bude v nejbližší době jednat.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down