03.09.2008 | 09:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Plzni odchytili již 1300 zvířat

Malé obce musí řešit problémy s opuštěnými zvířaty ad hoc

Už více než 1800 výjezdů absolvovali kvůli zatoulaným zvířatům strážníci v Plzni. S odchyty začali v listopadu 2005 a od té doby zajistili přes 1000 zaběhnutých a opuštěných psů a dalších více než 300 zvířat. Většinu zvířat bez majitele umístili do plzeňského útulku a na záchrannou stanici nebo do zoo, kam se sváží zvířata z obcí, protože radnice mají ze zákona povinnost se o nalezená zvířata postarat.
Odchyty se týkají především psů nebo koček, ale také například kozla, andulky nebo hada. Menší obce se však potýkají s problémem, neboť nemají místní strážníky k odchytu a musejí tak zajišťovat příbytky pro koně, krávy, psy a kozy nebo dokonce zřizují útulky na vlastní zahradě. Situace tak nutí obce řešit problémy ad hoc, tj. odchytit sami zvířata, zaplatit veterinární ošetření a hledat nového majitele, anebo je odvážet do nejbližších útulků. Proto se stává, že i záchranné stanice se starají o domácí zvířata.
Kromě útulku, který je jen pro psy, není v Plzni žádné jiné místo, kde by se mohli postarat o zatoulané ovce, kozy, koně, ale také o exotické papoušky, plazy či želvy.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down