29.11.2010 | 11:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V polských kuřatech byly prokázány salmonely

KVS zajistila zásilku, nařídila ji stáhnout a vrátit zpět výrobci

Namátkovými vyšetřeními obchodovaného drůbežího masa zjistili nedávno zaměstnanci našeho veterinárního dozoru závady u zásilek drůbežího masa z Polska. V září i říjnu se několik zásilek, zhruba 5 tun vracelo zpět výrobci.
Proto o těchto skutečnostech informoval Milan Malena, ústřední ředitel Státní veterinární správy, polskou veterinární autoritu.
Následně dne 16. listopadu jsme na základě informace slovenských kolegů stáhli z trhu a vraceli polskému výrobci 4 320 kg křehčených mražených kuřecích prsou kvůli zjištění salmonel (Salmonela virchow). Zásilka nevyhověla požadavkům nařízení Komise č. 2073/2005.
Výsledkem dopisu Státní veterinární správy polskému protějšku bylo, že tento podnět byl signálem, aby polští veterináři prověřili své výrobce. A nyní u výrobce v Klodzku zjistili u 4 z 5 vzorků kuřecích prsních řízků člověku nebezpečnou Salmonellu enteritidis. Vzápětí informovali Státní veterinární správu ČR o zásilce z 10. 11. a šlo o 6 480 kg.
Místně příslušná Krajská veterinární správa pro Středočeský kraj v dozorovaných subjektech zajistila zásilku, nařídila ji stáhnout a vrátit ji zpět výrobci. Jde o šarži 1/08112010; A01736; 08112010 výrobce P. P. H. CEES-POL Sp. z o. o., Ul. Pólwiejska 29, Klodzko, Polsko (schvalovací číslo PL 02080302 WE). Jde o výrobce, u kterého byly problémy zjištěny již po druhé.
Stahování závadného výrobku z trhu a následné vrácení výrobci, popřípadě likvidace je pod kontrolou Státní veterinární správy ČR.
Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR
Další informace z oblasti Státní veterinární správy lze získat na internetových stránkách SVS ČR: www.svscr.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down