16.03.2018 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Ústeckém kraji přibylo skotu a prasat

V kraji loni meziročně mírně přibylo skotu a prasat. Regionu patří poslední příčky ve srovnání s ostatními kraji a podíl živočišné výroby je výrazně nižší než rostlinné. Produkce mléka v kraji byla loni menší než v roce 2016.

V tomto kraji se  loni chovalo 43 000 kusů skotu, tj. o 3000 více než o rok dřív. Chovy jsou druhé nejnižší mezi kraji v České republice, na celkových stavech se Ústecký kraj podílel třemi procenty. Chovatelé dodali na trh 5200 tun jatečného skotu v živé hmotnosti, jeden kus vážil průměrně 509 kilogramů, jeho hmotnost byla šestá nejvyšší mezi kraji. Na severu Čech chovali farmáři 16 900 krav, jejich počet meziročně vzrostl o pět procent.

Podíl dojných krav klesá ve prospěch krav bez tržní produkce. Loni dosáhla produkce mléka v kraji 57 milionů litrů, tento meziroční propad čítá více než devět procent. Na české výrobě mléka se kraj podílel necelými dvěma procenty, což byl druhý nejnižší podíl po Karlovarském kraji.

Na celkových stavech prasat se Ústecký kraj loni podílel téměř šesti procenty v množství 95 700 kusů, tj. meziročně o šest procent více. U jatečných prasat byl zaznamenán pokles výroby o šest procent, v celkovém množství 18 500 tun. Produkce byla meziročně nižší v jedenácti krajích.

Velké kravíny ubývaly v regionu již zpočátku 90. let, zemědělci se nyní zaměřují na pěstování obilí a řepky. Nejpočetnější chovy skotu jsou v Jihočeském kraji a na Vysočině.*

Zdroj: www.ctk.cz

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down