06.09.2007 | 09:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Včelaři na Olomoucku mají hodně medu a snižují ceny

Dovozové medy z hypermarketů obsahují poměrně často stopy léčiv, která tuzemští včelaři už roky nesmějí používat.

Za mimořádně vydařený považuje letošní rok většina včelařů z Olomoucka. Někteří mají medu tolik, že snižují ceny. Zákazníci ze střední Moravy by teď při nákupu přímo u včelaře neměli za kilogram zaplatit více než 80 korun, loni je med stál o deset až 20 korun více.
V celé republice to zatím vypadá na nadprůměrný rok. Pouze v některých oblastech Čech byly výsledky horší, ale celkově to špatné nebude. Ceny by určitě měly zůstat na loňské úrovni. Kilogram medu by měl stát asi sto korun.
Někteří včelaři z Olomouckého kraje však už nyní říkají, že půjdou s cenou níž. Květový, smíšený i lesní med prodávají po 80 korunách za kilogram. Při nákupu pětikilogramové láhve může být celková cena ještě nižší. Větším odběratelům včelaři letos poprvé nabízí plastové čtyřicetikilové soudky, ve kterém je kilogram za padesát korun. Mimořádně vydařený byl také loňský rok, kdy tuzemští včelaři získali přes 9000 tun medu. Obvyklá sklizeň je kolem 7000 tun. Mírně nadprůměrné výsledky očekávají včelaři také letos.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down