25.06.2018 | 09:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ve Zlínském kraji mírně klesl počet ovcí

Loni počátkem dubna měli chovatelé v regionu 23 454 ovcí, letos ve stejném období chovají 22 744 zvířat. Přesto lze považovat chov ovcí v regionu za stabilní.

Za pokles může ukončení některých chovů staršími chovateli, které mladší kolegové nahrazují pouze pozvolně (Svaz chovatelů ovcí a koz pro Zlínský kraj). Ve Zlínském kraji je aktuálně registrováno 126 chovatelů ovcí. Chovatelé většinou ovce chovají kvůli údržbě krajiny, především na Valašsku. Zájem o skopové a jehněčí maso neustále roste, poptávka po ovčím mléku a vlně je v posledních letech spíše okrajovou záležitostí.
Počet ovcí v tuzemsku prudce klesal v devadesátých letech minulého století, s celkovými změnami v zemědělství. Od přelomu tisíciletí se stav ovcí nepřetržitě zvyšoval. V dubnu 2001 evidovali statistici v regionu pouze 7457 ovcí, nyní je jejich počet více než trojnásobný. Více ovcí než ve Zlínském kraji je u nás pouze v Jihočeském kraji, Praze a Středočeském kraji, které jsou hodnoceny společně. V tuzemsku žije v chovech 218 915 ovcí (sčítání ke konci prvního čtvrtletí).*
Zdroj:www.ctk.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down