Pivo se k nám dováží z Nizozemska a vyrábí se v belgickém pivovaru
Pouze několik dnů vydrželo oznámení o prodeji psího piva na tabuli jednoho z olomouckých zverimexů. Novinku museli jeho zaměstnanci z nabídky záhy smazat. Pivo šlo tak na odbyt, že bylo téměř okamžitě vyprodáno. Psí pivo pocházející z Nizozemska se objevilo na podzim v prodejnách pro zvířata i v ostatních městech republiky. Podle prodavačů psím zákazníkům velmi chutná. Místo alkoholu a chmele totiž voní po hovězím mase.
Pivo obsahuje směs masa a je bez alkoholu. I když pivo stojí 60 korun, lidé měli velký zájem. Majitelé psů prý obsah "lahváče" používají nejen na pití, ale i do jídla. Pivo zákazníci psům kupují jako pamlsek nebo je kupují jako přípitek, když mají psi zrovna narozeniny, aby si s nimi mohli přiťuknout.
Své pivo už podle distributora piva ochutnaly v zemi desetitisíce psů, bez ohledu na plemeno či velikost. Českému pivaři by však ale zřejmě nechutnalo. Základ tvoří hovězí extrakt svařený s ječným sladem. Liší se tak od klasického piva, které je tvořeno z chmelového extraktu a ječného sladu. Pejskům to tak voní po mase a je to pro ně druh pamlsku v tekutém stavu. V Nizozemsku si 90 procent psů pivní pochoutku okamžitě zamilovalo, zbylých deset procent jsou zřejmě abstinenti.
Mnozí chovatelé novinku přivítali i proto, že mohou konečně pivo lít do psích misek bez výčitek svědomí. Někteří z nich totiž přiznávají, že jim čtyřnozí přátelé chodí i na pivo "lidské“. Na rozdíl od klasického piva, by podle doporučení výrobce, mělo mít psí pivo při podávání čtyřnohým konzumentům pokojovou teplotu a před použitím se má řádně protřepat. Doporučená dávka pro psa je prý půl lahve denně. Při zvýšené spotřebě by se zřejmě mohli stát tito "pivaři" závislými.