18.12.2008 | 09:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ve zverimexech se prodává psí pivo

Pivo se k nám dováží z Nizozemska a vyrábí se v belgickém pivovaru

Pouze několik dnů vydrželo oznámení o prodeji psího piva na tabuli jednoho z olomouckých zverimexů. Novinku museli jeho zaměstnanci z nabídky záhy smazat. Pivo šlo tak na odbyt, že bylo téměř okamžitě vyprodáno. Psí pivo pocházející z Nizozemska se objevilo na podzim v prodejnách pro zvířata i v ostatních městech republiky. Podle prodavačů psím zákazníkům velmi chutná. Místo alkoholu a chmele totiž voní po hovězím mase.
Pivo obsahuje směs masa a je bez alkoholu. I když pivo stojí 60 korun, lidé měli velký zájem. Majitelé psů prý obsah "lahváče" používají nejen na pití, ale i do jídla. Pivo zákazníci psům kupují jako pamlsek nebo je kupují jako přípitek, když mají psi zrovna narozeniny, aby si s nimi mohli přiťuknout.
Své pivo už podle distributora piva ochutnaly v zemi desetitisíce psů, bez ohledu na plemeno či velikost. Českému pivaři by však ale zřejmě nechutnalo. Základ tvoří hovězí extrakt svařený s ječným sladem. Liší se tak od klasického piva, které je tvořeno z chmelového extraktu a ječného sladu. Pejskům to tak voní po mase a je to pro ně druh pamlsku v tekutém stavu. V Nizozemsku si 90 procent psů pivní pochoutku okamžitě zamilovalo, zbylých deset procent jsou zřejmě abstinenti.
Mnozí chovatelé novinku přivítali i proto, že mohou konečně pivo lít do psích misek bez výčitek svědomí. Někteří z nich totiž přiznávají, že jim čtyřnozí přátelé chodí i na pivo "lidské“. Na rozdíl od klasického piva, by podle doporučení výrobce, mělo mít psí pivo při podávání čtyřnohým konzumentům pokojovou teplotu a před použitím se má řádně protřepat. Doporučená dávka pro psa je prý půl lahve denně. Při zvýšené spotřebě by se zřejmě mohli stát tito "pivaři" závislými.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down