22.06.2018 | 08:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vedení porodu psa a kočky - radost, nebo problém?

Hošek L. Vedení porodu psa a kočky – radost, nebo problém? Birth management in a dog or cat – pleasure or problem? Veterinářství 2018;68(6):396-399.

SOUHRN
Hošek L. Vedení porodu psa a kočky – radost, nebo problém? Veterinářství 2018;68(6):396-399.
Článek popisuje krok za krokem přípravu na porod a průběh pomoci při porodu psa a kočky. Jsou popsány postupy komunikace s klientem, organizace porodnické pomoci a kritéria pro jednotlivé typy intervence, základní vstupní vyšetření, příznaky blížícího se porodu a zásady pomoci při porodu. Jsou vyjmenovány praktické a jednoduché postupy organizace porodnické pomoci. Vlastní diagnostika a vedení obtížného porodu je popsána v základních učebnicích porodnictví.*

SUMMARY
Hošek L. Birth management in a dog or cat – pleasure or problem? Veterinářství 2018;68(6):396-399.
This article describes step by step delivery preparation and a course of assistance at birth of a bitch or queen. Procedures of communication with an owner, organization of obstetric care and criteria for individual type of intervention, basic entrance examination, signs of approaching birth and the principles of help at parturition are discussed. There are listed practical and individual procedures for organizing obstetric care. Whole diagnosis and management of difficult birth are described in the basic textbooks of obstetrics.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down