24.06.2009 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veletrh Propet letos doplní Národní výstava hospodářských zvířat

25. – 28. června, Brno

Na brněnském výstavišti letos nově doplní tradiční veletrh chovatelských a jezdeckých potřeb Propet veletrh Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky, která se do Brna přesunula z Přerova. Ke psům, kočkám a drobným zvířatům tak přibudou také koně, ovce, kozy, prasata a skot.
Na 12. ročníku prodejní výstavy Propet se představí 133 vystavovatelů. Budou nabízet především krmiva a potřeby pro chovatele psů, koní a koček a akvaristiku. V menší míře budou zastoupeny také potřeby pro exotické ptáky nebo terarijní zvířata.
Součástí Propetu jsou mezinárodní výstavy psů a koček Intercanis a Interfelis. Pořadatelé očekávají účast přes 4000 psů a kolem 700 koček. Soutěže se účastní kočky až 20 plemen z ČR a dalších osmi zahraničních zemí. Kromě dospělých zvířat si mohou návštěvníci prohlédnout také celkem 14 vrhů koťat, z toho jeden vrh velmi vzácných koček plemene Egyptská Mau.
Národní výstava hospodářských zvířat, která začíná už ve čtvrtek, nabídne kromě každodenních prohlídek zvířat z nejlepších tuzemských chovů také ukázku veterinárních přípravků a nových technologií pro chov hospodářských zvířat.
Čtvrtek bude patřit chovatelům masného skotu, na programu bude například přehlídka plemenných býků a Národní šampionát masného skotu. Pátek bude věnován přehlídce a hodnocení prasat, sobota zase chovatelům ovcí a koz. Návštěvníci uvidí také ukázky stříhání ovcí nebo aukce beranů. Po celou dobu výstavy lze na westernovém ranči zhlédnout ukázky jízdy na koni.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down