Veletrh Propet letos doplní Národní výstava hospodářských zvířat

25. – 28. června, Brno

Na brněnském výstavišti letos nově doplní tradiční veletrh chovatelských a jezdeckých potřeb Propet veletrh Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky, která se do Brna přesunula z Přerova. Ke psům, kočkám a drobným zvířatům tak přibudou také koně, ovce, kozy, prasata a skot.
Na 12. ročníku prodejní výstavy Propet se představí 133 vystavovatelů. Budou nabízet především krmiva a potřeby pro chovatele psů, koní a koček a akvaristiku. V menší míře budou zastoupeny také potřeby pro exotické ptáky nebo terarijní zvířata.
Součástí Propetu jsou mezinárodní výstavy psů a koček Intercanis a Interfelis. Pořadatelé očekávají účast přes 4000 psů a kolem 700 koček. Soutěže se účastní kočky až 20 plemen z ČR a dalších osmi zahraničních zemí. Kromě dospělých zvířat si mohou návštěvníci prohlédnout také celkem 14 vrhů koťat, z toho jeden vrh velmi vzácných koček plemene Egyptská Mau.
Národní výstava hospodářských zvířat, která začíná už ve čtvrtek, nabídne kromě každodenních prohlídek zvířat z nejlepších tuzemských chovů také ukázku veterinárních přípravků a nových technologií pro chov hospodářských zvířat.
Čtvrtek bude patřit chovatelům masného skotu, na programu bude například přehlídka plemenných býků a Národní šampionát masného skotu. Pátek bude věnován přehlídce a hodnocení prasat, sobota zase chovatelům ovcí a koz. Návštěvníci uvidí také ukázky stříhání ovcí nebo aukce beranů. Po celou dobu výstavy lze na westernovém ranči zhlédnout ukázky jízdy na koni.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *