05.12.2003 | 08:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Velkodrůbežárna bez kolaudace

Bez kolaudace zprovoznila česko-německá firma Česká drůbež velkodrůbežárnu pro 210.000 slepic ve Velkém Malahově na Domažlicku. Navíc nesplňuje pravidla pro chov drůbeže. Firmě tak hrozí pokuta až milion korun. Informovaly o tom Lidové noviny a Hospodářské noviny.

Jan Krčma ze stavebního úřadu v Horšovském Týně řekl, že jim povolení zřejmě nevydám, neboť firma nesplňuje evropské normy pro chov drůbeže. Jeden z účastníků řízení - sdružení Děti Země říká, že vyhláška nařizuje, že klece musejí být vybaveny hnízdištěm s podlážkou pro slepice, a to Česká drůbež nezajistila.
Majitel České drůbeže Stefan Pohlmann však tvrdí, že firma se ničeho problematického nedopouští. Podle dřívějších informací chce investor s německým finančním zázemím v hale chovat 210.000 slepic s roční produkcí 63 milionů vajec, určených převážně na export. Drůbežárna měla být nejmodernější ve střední Evropě. Pohlmann v létě uvedl, že farma bude vybavena klecemi, které mají snižovat utrpení zvířat a v EU budou povinné až v roce 2012.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down