05.08.2003 | 09:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Velkodrůbežárna bude dostavena

Česká drůbež zprovozní na přelomu listopadu a prosince ve Velkém Malahově velkodrůbežárnu za 110 milionů korun. Její výstavba byla kvůli sporům s ekology posunuta téměř o dva roky. V hale pro 210.000 slepic, kterou investor s německým finančním zázemím staví od března, najde trvalou práci deset lidí a dalších 60 brigádníků v průběhu roku, řekl jednatel České drůbeže Petr Červený.

„Půjde o nejmodernější drůbežárnu ve střední Evropě," uvedl Červený. Nový provoz má produkovat 63 milionů vajec ročně, převážně na export. Farma bude vybavena klecemi, které mají snižovat utrpení zvířat a v EU budou povinné až v roce 2012. Podle jednatele půjde o takzvané minikurníky, v nichž mají nosnice o dvě třetiny větší plochu (750 centimetrů čtverečních) a lépe vybavenou a vyšší klec než v současných chovech.
Po čtyřech letech sporů s ekology a obcemi se investor v polovině ledna dohodl na výrazném snížení plánované kapacity budovaných velkodrůbežáren. Česká drůbež se zavázala chovat v domažlickém regionu maximálně 600.000 kusů slepic, což je třetina původně plánované kapacity.
Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down