01.08.2003 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vepřové se zdražuje

Tak jako většina dalších zpracovatelů přistupuje i valašskomeziříčský výrobce masa a masných výrobků společnost Masný průmysl Krásno ke zvyšení spotřebitelské ceny vepřového masa. Je to v důsledku růstu výkupních cen vepřového masa, které se za poslední měsíc zvýšily o 40 procent.

Masný průmysl Krásno vykupoval ještě na začátku července kilo vepřového masa za 25 korun, v současné době je to 35 korun a výhled pro příštích 14 dnů předpokládá další zvýšení až na 38 korun. V první fázi zvýší ceny jen v řádu procent, tedy několika korun na kilo. „Takové zdražení je ale z našeho hlediska naprosto nedostatečné, protože velkou část zvýšených výkupních cen stále poneseme na bedrech sami. Jde o řešení jen na velmi krátkou dobu," uvedl Kváč. Společnost proto již připravuje další úpravu některých cen, což by se mělo projevit na pultech nezávislého trhu i velkých řetězců.
K velmi mírnému nárůstu má dojít také u spotřebitelských cen hovězího masa. To podle vedení společnosti souvisí se zvýšenými náklady na veterinární opatření při zpracování hovězího.
Vysoké výkupní ceny vepřového promítne do cen výrobků většina tuzemských zpracovatelů masa. Skokové zdražování podle nich může způsobit zvýšené dovozy z Polska a Maďarska, kde je nyní přebytek prasat.
Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down