23.05.2005 | 09:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veterináři mají důkazy, že ovce byly týrány

Výsledky pitvy potvrdily, že deset uhynulých ovcí, které našla policie a veterináři minulý týden v ohradě a v lese u obce Pláně na Plzeňsku, zemřelo na nedostatek potravy.

Špatná výživa byla zvažována jako jedna z příčin úhynu zvířat. Pitva potvrdila nedostatky v jejím množství i kvalitě a vyloučila, že by zvířata uhynula z infekční příčiny.
Podle místních občanů bylo v ohradě na začátku jara asi 250 ovcí a za poslední měsíc jich zhruba 40 uhynulo přímo na pastvině. Majitel neodvážel mrtvá zvířata do kafilérie, ale nechával je mezi živými na pastvině. Na zubožená nebo mrtvá zvířata lidé naráželi denně nejen na pastvinách, ale i v lese. Ovce údajně utíkaly přes ohradníky do okolí, aby se uživily.
Ostatních živé ovce při veterinární kontrole neměly dostatek krmení a v ohradě nebyla žádná voda. Chovateli proto veterináři okamžitě nařídili nedostatky napravit. Majitel zvířat Libor Beneš porušil veterinární zákon, když uhynulé ovce okamžitě neuklidil. Hrozí mu proto až půlmilionová pokuta. O její výši teprve Krajská veterinární správa v Plzni rozhodne. Zároveň také případ předá obci s důkazy o týrání zvířat. Podnikateli hrozí za týrání pokuta až několik set tisíc korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down