Autor
Kategorie:
Nezařazené

Veterináři, pozor na hranicích!

Státní veterinární správa ČR upozorňuje okresní veterinární správy, v jejichž působnosti jsou pohraniční veterinární stanice, aby zejména v tomto předjarním a jarním období zvýšily pozornost při kontrole dovozu veškerého veterinárního zboží.

V tomto období se totiž v některých případech významně oživuje obchod a při případném zvýšení provozu na hranicích je možné, že by některé nedostatky ve vztahu k identitě zboží a jeho značení mohly uniknout pozornosti. Jde o dovozy především ze třetích zemí.
Proto Josef Holejšovský, ústřední ředitel Státní veterinární správy ČR vyjmenovává některé věci, na které se inspektoři pohraničních veterinárních stanic při odbavování veterinárního zboží, tj. například živých zvířat či masa, musejí zejména soustředit. Je to především dokonalé potvrzení, že dovozce splnil všechny veterinární podmínky dovozu, dále čitelnost razítek certifikujících orgánů, a vůbec úplnost dokumentů.
Toto jsou nejčastější pochybení, se kterými se státní veterinární dozor setkává, a je to důvodem k pozastavení, popřípadě vrácení zásilky. Josef Holejšovský upozorňuje na to, že tento nástroj je jedině účinný, aby dovozci dodržovali platnou veterinární legislativu. Stejným způsobem postupují i členské země Evropské unie, ke kterým budeme za nedlouho patřit i my.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *