22.02.2007 | 08:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veterináři začali s očkováním malých drůbežích chovů v okolí Moskvy

V 86 ruských oblastech bylo očkováno přes 94 milionů kusů domácí drůbeže.

V současné době je v okolí Moskvy sedm míst, kde byla zaregistrována nebezpečná nákaza. Virus ohlásili veterinární lékaři z Domodědovského, Taldomského, Podolského a Odincovského okresu a z města Zvenigorod, celkem zde uhynulo 150 domácích ptáků. Ve Volokolamském okrese uhynulo nyní 17 kusů drůbeže a 25 jich bylo ještě utraceno.
I na nových místech byla provedena desinfekce, od mrtvých ptáků byly odebrány vzorky na pozorování, lidé jsou pod lékařským dohledem. Podle něj pocházejí nyní nakažení ptáci, stejně jako předchozí drůbež, z Ptačího trhu v Moskvě, kde se obchodovalo s živými ptáky. Populární tržiště už je zavřené a ruská prokuratura vyšetřuje, odkud se nákaza na trhu vzala.
Veterinární lékaři začali s očkováním malých drůbežích chovů v okolí Moskvy, k dispozici mají asi milion dóz s vakcínou. Ruské ministerstvo pro mimořádné situace v pondělí uvedlo, že v 86 ruských oblastech bylo očkováno přes 94 milionů kusů domácí drůbeže. Obvykle se drůbež očkuje na jaře a na podzim, kdy hrozí nákaza od táhnoucích divokých ptáků. Teď se začalo s očkováním dřív.
Veterináři i hlavní hygienik neustále zdůrazňují, že situace v okolí Moskvy je pod kontrolou. Přesto se ozvaly hlasy, například z Ruského institutu epidemiologie a mikrobiologie, že situace s chřipkou by mohla být nebezpečná a mohla by hrozit mutace viru. Je třeba ihned začít s očkováním veterinárních pracovníků a místního obyvatelstva, kteří žijí v místech výskytu ptačí chřipky. Lidé v okolí Moskvy jsou opakovaně vyzýváni, aby kupovali drůbež jen ve velkoobchodech, ne na tržištích, kde není jasný její původ.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down