28.05.2002 | 09:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veterinární inspektoři z Přerova řeší podezření z týrání zvířat

Veterinární inspektoři z OVS Přerov prověřují, zda sedmdesát krav z krachujícího zemědělského družstva v Oseku nad Bečvou není týráno hladem a žízní. Inspektoři nechtějí vynášet soudy před koncem správního řízení, lidé z obce však tvrdí, že zvířata jsou v zuboženém stavu.

Prohlubující krize vyvrcholila počátkem minulého týdne, kdy Severomoravská energetika pro statisícové dluhy družstvo odpojila od sítě. Protože zaměstnanci nebyli schopni říct, jak bez proudu zajistí napájení a dojení skotu, obrátila se obec na veterináře z Přerova. „Zahájili jsme správní řízení pro podezření, že je porušen zákon na ochranu zvířat proti týrání," řekl inspektor veterinární správy Karel Sekera. To však musí posoudit odborníci a výsledek bude znám po skončení správního řízení, zřejmě už koncem tohoto týdne. Inspektor se vyhnul tomu, aby označil dobytek za podvyživený či nemocný, připustil ale, že část zvířat nebyla v dobrém stavu.
Starosta Oseku Karel Heryán však tvrdí: "Dobytek je v hrozném stavu, kost a kůže." Skot se údajně brodí po kotníky v hnoji a zemědělci dojí mléko ručně přímo do žlabů.
Sekera přesto tvrdí, že základní péči má skot zajištěnu. „Družstvo napájí dobytek vodou z cisterny a krmí jej senem," řekl.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down