10.01.2014 | 09:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veterinární klinika MVDr. Petr Johanides

Veterinární klinika byla vybudována s cílem vytvořit veterinární pracoviště, které by bylo schopno poskytovat nejen běžnou preventivní a terapeutickou činnost, ale díky nadstandardnímu vybavení i řešit složité případy onemocnění psů a koček.

Struktura pracoviště

Před budovou kliniky je pro návštěvníky s pacienty připraveno vlastní  parkoviště s kapacitou do pěti aut. Prostornou čekárnu vkusně dekorují dvě velká, dobře udržovaná akvária s bohatou exotickou faunou                      a v protilehlém koutě stojící, mimořádně vzrostlá palma strelície.

Z čekárny procházíme do velké, centrální, univerzálně vybavené vyšetřovny. „Tady provádíme veškerá prvotní vyšetření - ultrazvuková vyšetření, videootoskopii a díky kompletní laboratoři i prakticky všechna laboratorní vyšetření,“ vysvětluje Dr. Johanides a pokračuje: „Moje praxe byla od samého počátku založena na co nekvalitnější diagnostice, a protože  za jednu ze základních  vyšetřovacích metod všech interních pacientů považuji sonografii, využívám tuto metodu prakticky u všech psů a koček. Z toho důvodu jsem se rozhodl pro kliniku opatřit plně digitální, celotělový, barevný přístroj nejvyšší řady. Tento sonograf disponuje novou generací sond, dvojím harmonickým zobrazením, barevným dopplerovským mapováním a pulzním, kontinuálním a tkáňovým dopplerem. Neonatální kardiologická sonda je vhodná k vyšetření srdce i u těch nejmenších pacientů s vysokou přesností. Toto vybavení mně umožňuje provádět dokonalé rozlišování                  a vyšetřování jednotlivých tkání. Panoramatické zobrazení používám při vyšetření šlach a svalů,“ vysvětluje svoji oblíbenou diagnostickou metodu majitel kliniky MVDr. Petr Johanides.

Na protilehlé straně ordinace je situováno vyhodnocovací diagnostické centrum s výstupem digitálního rentgenu a počítačové tomografie.

Z centrální, univerzální vyšetřovny procházíme na specializovanou vyšetřovnu, vybavenou vysokofrekvenčním rentgenem s nepřímou digitalizací a diagnostickým přístrojem počítačové tomografie.

„Po mnoha pokusech o instalaci klasického CT přístroje, které ztroskotaly na nedostatečném příkonu elektrické sítě, jsem uvítal možnost pořízení CT Videc, které se spokojí s běžnou 220V zásuvkou,“ podotýká k problematice CT Dr. Johanides.

Počítačový tomograf Fidex je koncipován jako první veterinární CT pro vyšetřování malých zvířat. Díky speciální konstrukci a nové rentgenové technologii, tento přístroj dokáže při nižších provozních nákladech           a menší radiační zátěži provádět  kvalitní CT vyšetření. Pro vyšetření používá standardní průřezová 2D zobrazení, ale současně provádí i 3D rekonstrukce snímků. Tímto systémem lze prohlížet celé části kostry, ale i orgánové systémy. Indikací k použití počítačového tomografu jsou především vyšetření páteře a lebky při neurologických potížích, onemocnění dutiny nosní, nemoci vnitřního ucha, vyšetření kostry a kloubů po traumatech, vyšetření plic, ledvin, močovodů a mnoha dalších. CT vyšetření je možné provádět na všech druzích malých zvířat, od papoušků, morčat, plazů až po velká plemena psů. Rozdílná technologie získání CT obrazu od klasického CT přístroje přináší samozřejmě určitá omezení a limitace především ve vyšetření mozku                          a abdomenu.

„Přesto je nutno zdůraznit, že nízké provozní náklady a další technologické výhody tohoto přístroje umožnily zařadit CT diagnostiku mezi běžně dostupná vyšetření a jistě jsem touto novou diagnostickou metodou zkvalitnil diagnostiku především ortopedických a neurologických pacientů,“ dodává Dr. Johanides.

Specializovanou vyšetřovnu doplňuje klasický, stacionární, vysokofrekvenční rentgen s nepřímou digitalizací.

Z vyšetřovny procházíme průchodem přes umývárnu na sterilní operační sál s kompletním operačním vybavením. Řízená inhalační anestezie, výkonná elektrokoagulace, termostapler Liga Sure a harmonický skalpel patří k denně používaným zařízením.

„Protože endoskopická diagnostika a endoskopické zákroky jsou často prováděnými úkony, sestavil jsem univerzální endoskopickou věž, která mně umožňuje vyšetřovat pacienty jak rigidním, tak flexibilním endoskopem a provádět laparoskopie i artroskopie,“ popisuje vybavení sálu dr. Johanides a pokračuje: „Myslím, že unikátním vybavením je naše ortopedické C-rameno, což je velice pohyblivý operační rentgen, který používáme při osteosyntézách, nebo při stentování.“

Spektrum chirurgických zákroků je poměrně široké, od chirurgie měkkých tkání až po náročné ortopedické           a neurochirurgické operace. „Endoprotézy kyčelních kloubů, které jsme ještě před rokem u vybraných pacientů prováděli, přestaly být, bohužel, se zhoršující se ekonomickou situací ve společnosti žádány,“ konstatuje Dr. Johanides.

Prosklená stěna  operačního  sálu je zároveň výhledem do klasické voliéry, plné vzácných exotických ptáků, jako je Ara hyacintový, a vzácné druhy papoušků Kakadu.

Navazující hospitalizace je vybavena čtyřmi velkými hospitalizačními boxy pro psy.*

 

Tým kliniky: MVDr. Petr Johanides a dvě veterinární sestry

 

 

Typickým pacientem kliniky je pes.

 

Management praxe:

Zaměřením veterinární kliniky je všestranná péče o malá zvířata, se snahou poskytnout

co nejkomplexnější možné vyšetření a následnou léčbu v rámci jednoho pracoviště.

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down