27.10.2020 | 03:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veterinární lékaři bez omezení!

„Dobrý den! Můžu se zastavit s pejskem? Funguje paní doktorka nebo pan doktor?“…. S podobnými telefonními dotazy se v těchto dnech setkávají ve veterinárních ordinacích každou chvíli. Sestry
i veterináři odpovídají: „Samozřejmě, fungujeme, omezení se nás zatím netýká!“

Ve dnech, kdy vytištěné vládní zákazy nestačí pomalu vychladnout, přicházejí nové a ještě novější a mnozí chovatelé se v nich neorientují a volají do ordinací s podobnými dotazy. Komora veterinárních lékařů tedy sděluje, že praktičtí veterináři pracují naplno a vládní omezení se jich, naštěstí pro zvířata, netýkají, a to včetně pro ostatní platícího zákazu nočního vycházení.

 

Čili veterinární lékaři za podmínek dodržení hygienických zásad daných mimo jiné i vládními nařízeními poskytovat veterinární péči mohou. Všem zvířatům, tedy zvířatům zájmovým (psům kočkám, exotickým ptáčkům apod.), ale samozřejmě i zvířatům hospodářským.

 

Prosíme však všechny chovatele zvířat, kteří jsou v karanténě, izolaci či právě prodělávají onemocnění dýchacích cest, aby tyto skutečnosti předem veterinárnímu pracovišti oznámili. V těchto případech je nutné, aby se se zvířetem do ordinace dostavil „náhradní“ chovatel. Prosíme také všechny chovatele, aby do veterinárních zařízeních vstupovali pouze se správně nasazenou ústenkou, která kryje ústa i nos a dodržovali  další pokyny pracovníků veterinárních pracovišť.

 

Zde je citace příslušných vládních nařízení:

 

Na základě usnesení Vlády ze dne 26. 10. 2020 č. 1102, kterým se zakazuje volný pohyb osob od
28. 10. 2020 do 3. 11. 2020 v době od 21:00-04:59 se pro výkon veterinární činnosti a cesty do zařízení veterinární péče vztahuje výjimka.

 

Na základě usnesení Vlády ze dne 26. 10. 2020 č. 1103, kterým se zakazuje maloobchodní prodej
a poskytování služeb v provozovnách od 28. 10. 2020 do 3. 11. 2020. Tento zákaz se nevztahuje na činnosti, které nejsou živností podle živnostenského zákona, tedy ani poskytování veterinární péče.*

 

https://www.vlada.cz/assets/media-centrum/aktualne/omezeni-volneho-pohybu-1102.pdf

 

https://www.vlada.cz/assets/media-centrum/aktualne/zakaz-maloobchodu-a-sluzeb-1103.pdf

 

V této pro společnost, tj. i pro chovatele, obtížné době je možné se na veterináře spolehnout.

 

Josef Duben

PR KVL

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down