24.07.2007 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veterinární lékaři listerie nezjistili

SVS ČR věnuje výskytu listerií ve výrobě potravinářských výrobků zvýšenou péči.

Na základě informací, které byly zveřejněny v médiích dne 18. 7. o nálezu nadlimitního množství listerií ve třech lahůdkářských výrobcích, provedla Městská veterinární správa v Praze okamžitou kontrolu dnes 19.7.2007 v ranních hodinách ve skladu společnosti ALIMPEX FOOD a.s., Českobrodská 1174, 198 00 Praha 9. Kontrolou byly zjištěny následující skutečnosti:

 Rybí pomazánka výše uvedeného výrobce s datem použitelnosti 22.7.2007 nebyla ve skladu zjištěna.
 Dle informací zástupce společnosti ALIMPEX, který se kontroly zúčastnil, byla dne 17.7.2007 ve skladu provedena kontrola inspektory Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Inspektorátu Praha (dále jen SZPI). Inkriminované výrobky rovněž nebyly zjištěny a SZPI uložila opatření - odstranit zjištěné nedostatky (stažení výrobků z tržní sítě, informovat o množství stažených výrobků a o způsobu neškodného odstranění). Za těchto okolností by bylo nařízení stejných opatření ze strany Městské veterinární správy v Praze duplicitní a tedy zbytečné.

Přestože o zjištění nebyla Státní veterinární správa ČR oficiálně informována, provedla Městská veterinární správa v Praze místní šetření s tím, že byla zástupci společnosti ALIMPEX připomenuta povinnost informovat orgány státního veterinárního dozoru neprodleně o všech skutečnostech, které se týkají byť i jen podezření na porušení zdravotní nezávadnosti potravin distribuovaných jejich společností.

Státní veterinární správa ČR věnuje zvýšenou péči výskytu bakterie Listeria monocytogenes ve výrobě potravinářských výrobků. O tom svědčí i to, že ve výrobě se v současné době problémy nevyskytují. To však neznamená, že v preventivních krocích je možné polevit!
Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR

Další informace z oblasti Státní veterinární správy lze získat na internetových stránkách SVS ČR: www.svscr.cz.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down