Veterinární správa vyšetřuje případ týrání krav

Obyvatelé obce Běleč nad Orlicí si stěžují, že holandský farmář, který zde chová několik kusů dobytka, ho týrá. Případem se zabývá Krajská veterinární správa Královéhradeckého kraje. Holandský chovatel má v bývalém zemědělském družstvu ustájeny přibližně dvě desítky kusů dobytka. Veterináři s ním již jednali na jaře letošního roku, kdy uznali, že chovatel krávy týral, a odebrali mu několik stovek krav a telat.

Mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben pro ČTK řekl, že inspektoři při kontrole chovu zjistili pouze nedostatky. „Inspektor na místě zjistil, že jedno ze zvířat má zlomenou nohu, na statku panuje nepořádek, například není zajištěno, aby zvířata neutíkala. Že by se jednalo o týrání zvířat, se však neprokázalo,“ řekl Duben. Veterinární správa tak zatím nepřistoupila k žádným sankcím a pokračuje v šetření.
„Ke konci roku musejí chovatelé či podnikatelé v potravinářství krajskou veterinární správu požádat o schválení jejich provozů, takže pokud nezlepší svůj chov, tak mu hrozí, že mu souhlas nebude vydán,“ dodal Duben. Veterináři by tak mohli muži chov skotu v souladu s novelou veterinárního zákona zcela zakázat.
Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *