08.04.2019 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

VETfair 2019

Seminář Revoluce v prevenci mastitid.

17. ročník mezinárodní veterinární výstavy proběhl ve dnech 5.–6. dubna v kulturním centru Aldis, a. s., v Hradci Králové.

Společnost HIPRA Slovensko s. r. o. a Česká buiatrická společnost (ČBS) připravily odborný seminář zaměřený na kontrolu bakterie Streptococcus uberis. Odborný program zahájil prezident České buiatrické společnosti doc. MVDr. Josef Illek, DrSc., dipl. ECBHM.

MVDr. Zbyněk Dvořák představil společnost HIPRA, která se specializuje na výrobu vakcín. Společnost byla založena v 70. letech minulého století v Madridu, nejprve se specializovala na výrobu medikovaných krmiv. Za posledních deset let se počet poboček této společnosti v celém světě zdvojnásobil. Nyní uvedla společnost na trh subjednotkovou vakcínu proti klinickým mastitidám způsobeným Strep. uberis. Vývoj vakcíny a výsledky terénních studií blíže specifikoval MVDr. Tomáš Páleník. V další přednášce uvedl Prof. Dr. Walter Baumgartner, dipl. ECBHM etiologii, průběh, diferenciální diagnostiku a terapii subklinické mastitidy u malých přežvýkavců.

MVDr. Marek Brychta sdělil výsledky vyšetření Strep. uberis v SVÚ Jihlava. Zaměřil se především na výskyt a citlivost této bakterie k antimikrobikům. Tomasz Jankowiak, DVM, seznámil přítomné posluchače se zemědělstvím v Polsku a zkušenostmi ze své praxe s využitím vakcíny proti Strep. uberis. Michal Pochodyla, DVM, Ph.D. prezentoval své praktické znalosti s mastitidami v terénní praxi. Epidemiologii a evoluci bakterie Strep. uberis přednesli prof. Paolo Moroni a MVDr. Miroslav Věříš.*

 Podrobnější informace najdete v květnovém čísle časopisu Veterinářství.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down