17.04.2023 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

VETfair 2023

21. ročník mezinárodní veterinární výstavy VETfair se konal v pátek a sobotu 14. a 15. dubna v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové, tradičně pod záštitou společnosti Prion, s. r. o.

Součástí výstavy VETfair je každoročně rozsáhlý doprovodný odborný program. V rámci seminářů pro praxi malých a hospodářských zvířat proběhl ve spolupráci s nejvýznamnějšími odbornými společnostmi a asociacemi.

Zajímavý páteční aktuální seminář  na téma Mýty a omyly v diagnostice či terapii pohybových obtíží psů a koček připravili přední specialisté z oboru, Dr. Aleš Tomek a dr. Jan Beránek. Tradiční oblíbené semináře doc. V. Jekla a dr. K. Hauptmana, proběhly tentokráte pod názvem Anestezie, analgezie a zobrazovací metody u drobných savců. Pro velký zájem byl zopakován Workshop abdominální sonografie s dr. L. Stehlíkem, a to v pátek a sobotu.

V pátek se uskutečnily také semináře pro hospodářská zvířata. Hipiatrický seminář ČHS na téma Rentgenologie, seminář CPVS pro specialisty v chovech prasat, zabývající se virovými chorobami prasat a seminář o aktuální zdravotní problematice drůbeže zorganizovala Česká asociace aviární medicíny (CAAM).V sobotu se konal seminář České buiatrické společnosti (ČBS) na téma Management zdraví vysokoprodukčních dojnic.

Vzdělávání v praxi malých zvířat v oboru ortopedie pokračovalo v sobotu  návaznosti na páteční program, dr. Jan Beránek provázel přítomné posluchače celodenním seminářem Ortopedie pro malou praxi. Dr. Aleš Tomek byl garantem semináře pro střední personál i lékaře přednáškou Fyzioterapie: psí život s handicapem versus život naplno, čímž pokračuje spoluprácí s ASOFYREZ ČR. Dermatologický seminář ČAVD proběhl s interakcí na parazitologii s prof. D. Modrým, dále i oftalmologický seminář s garantem dr. Jiřím Beránkem na téma: Základy chirurgie spojivky a rohovky s doc. A Guandalinim.

Bližší informace najdete v květnovém čísle časopisu Veterinářství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down