15.04.2024 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vetspring – 1. jarní kongres ČAVLMZ

Jarní kongres České asociace veterinárních lékařů malých zvířat (ČAVLMZ) se konal ve dnech 23. a 24. března v brněnském hotelu Maximus Resort.

Pre-kongresový chirurgický workshop z cyklu Zpátky k základům, zaměřený na rekonstrukční chirurgii kůže a chirurgické řešení kýly pod vedením Ondřeje Pomahače a Martina Kuncla proběhl v pátek, 22. března v Mendelově univerzitě v Brně.  Přítomní posluchači se seznámili s šicími materiály a jejich využitím v praxi, včetně technik snižujících tenzi na suturu. V další teoretické části byl prezentován lokální axiální kožní lalok a volný kožní štěp a také umbilikální, inguinální, skrotální a perineální kýla.  V odpoledním programu si zájemci o tento obor vyzkoušeli rekonstrukční chirurgii kůže a chirurgický zákrok při umbilikální a inguinální kýle.

Dva sobotní samostatné přednáškové streamy byly vybrané z oborů interní medicína a oftalmologie. S oftalmologickými základy pro klinickou praxi seznámili přítomné posluchače Tereza Zavadilová a  Polina Rapekta. Zajímavé aktuální přednášky na téma „Kam se ztrácí ten protein“ uvedli Václav Ceplecha, Simona Kovaříková, a Ivana Váňová. Sobotní odborný program této víkendové akce byl ukončen možností večerního posezení v příjemném prostředí hotelu na brněnské přehradě.

Další dva přednáškové streamy z oboru kardiologie a stomatologie se uskutečnily v neděli. Michal Fiedler a Carlos Fernando Agudelo Ramírez upozornili na kardiologické výzvy ve veterinární praxi – klinicky nejvýznamnější vrozené patologie pravého srdce, plicní hypertenze – klasifikace a terapeutické možnosti, role USG při hodnocení hrudníku a mýty v kardiologii. Ze své bohaté stomatologické praxe prezentovali Vladěna Stránská, Tomáš Fichtel, Kateřina Slabá a Vladimír Jekl možnosti diagnostiky a terapie široké škály pacientů.

Společnost Pet Expert byla generálním partnerem kongresu. Hlavními partnery kongresu, kteří se sponzorsky na této akci spolupodílely byly společnosti MSD Animal Health, Bravecto, AtomVet, Boehringer Ingelheim a Royal Canin. K dalším velmi významným partnerům patřily společnosti an-vision, covetrus, EM Medical, Hill´s, iM3, Labtechnik, PROPLAN, Provilan, SkinMed®, TraumaPet®Ag, Vet4Dent, SOLUTIONS a VMK RTG.

Bližší informace najdete v květnovém čísle časopisu Veterinářství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down