15.04.2008 | 06:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

VIRBAC v Čejkovicích

27. 3. se konal seminář pro praktické veterinární lékaře.

Seminář byl letos rozdělen do dvou sekcí, na prasata a skot. V sekci prasata přednášela francouzská lektorka Bénédicte Mekerke na téma Batch Management v praxi prasat. Jedná se o zajímavý a komplexní nástroj jak v těchto obtížných časech v chovech prasat napomoci finančním úsporám a zefektivnit provozy. MVDr. Gabriela Zelinková doplnila prezentaci francouzské kolegyně dalšími ukázkami Batch Managementu v praxi prasat.
MVDr. Zdeněk Haas následně představil výsledky nové studie úrovně degradace různých amoxycilinových premixů po granulaci. Pokus byl proveden v české míchárně medikovaných krmiv při zachování běžných výrobních postupů, odebrané vzorky medikovaných krmiv byly následně testovány v nezávislé laboratoři Phatophy ve Francii. Zjištěné úrovně degradace účinných látek jsou u většiny testovaných preparátů na vysoké úrovni.
V sekci skotu vystoupil se svými přednáškami MVDr. Jan Šterc, PhD. Poutavě popsal, z pohledu praktika a s velkým množstvím obrazového materiálu, chirurgické zákroky na prstu skotu a metodu ošetření Rusterholzova vředu chemickým podkováním. Letošní ročník semináře Virbac se jako vždy nesl v přátelské atmosféře a po odborném programu se pokračovalo v diskusích v přilehlém vinném sklípku.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down