24.06.2002 | 07:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vítězem derby se stal hnědák Poderoso

V 10. ročníku Českého derby tříletých rovinových koní na 2400 metrů zvítězil favorizovaný hnědák Poderoso, svěřenec Pavly Váňové ze stáje Galaxie. Koně, který před třemi týdny l vyhrál také Velkou červnovou cenu, vedl v dostihu anglický žokej Phillip Robinson.

Poderoso byl favoritem s nejmenším kursem 2,25:1. Cílem proběhl podle oficiálního výroku v čase 2:30,61 minuty, což je třetí nejlepší výkon ve dvaaosmdesátileté historii derby.
Majitel Poderosa Milan Holeček z Mariánských Lázní uvedl, že jeho svěřenec už je přihlášen i do Slovenského derby a slovenského St. Leger. „Ukázalo se, jak bylo prozřetelné angažovat tak zkušeného žokeje,“ pochvaloval si výkon Angličana Robinsona. Jednačtyřicetiletý Robinson získal vítězství v derby už ve třetí zemi.
„Vyšel nám náš taktický plán, jelo se mi velmi dobře a o prvním místě jsem nepochyboval ani ve chvíli, kdy se tlačili na špici další konkurenti. Vlastně jsem o něm byl přesvědčen už v polovině závodu,“ prohlásil sebevědomý Angličan, který zvítězil i o dostih dříve v sedle ryzáka Our Majestika, rovněž svěřence trenérky Váňové, a to ve 44. ročníku Zlatého poháru na 2600 metrů dlouhé trati čtyřletých a starších koní.
Za Poderosem do cíle docválali ryzák College Classic s jezdkyní Helenou Blažkovou a hnědka Larrimah v sedle s žokejem Radkem Koplíkem. Majitelé koní na prvním až čtvrtém místě si rozdělili celkem 2,400.000 korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down