23.06.2003 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vláda před projednáváním zákona o ochraně zvířat proti týrání

Již na nadcházející červnové schůzi bude sněmovna schvalovat zákon na ochranu zvířat proti týrání. „Výsledná podoba zákona bude vizitkou naší společnosti," prohlásil k tomu na tiskové konferenci bývalý ministr životního prostředí Miloš Kužvart.

Vládní předloha například rozšiřuje povinnosti chovatelů hospodářských zvířat, zavádí kontrolu chovu a upravuje podmínky ustájení. Harmonizuje také legislativu s EU, a to zejména v oblastech chovu a transportu. Opatření se ale zatím netýká ryb a drůbeže. Návrh také nově upravuje odchyt toulavých zvířat, zvyšuje pokuty a doplňuje zákaz činnosti za přestupek či správní delikt, který je spáchán porušením zákona.
Pro takzvané druhé čtení, kdy poslanci podávají jednotlivé pozměňovací návrhy k předloze, připravili několik podnětů i nevládní organizace zabývající se ochranou zvířat. K jednacímu stolu tak spolu s Kužvartem zasedli také představitelé Společnosti pro zvířata a Nadace na ochranu zvířat. Jejich připomínky se týkají například zákazu týrání zvířat a zákazu propagace tohoto jednání, ochrany zvířat při porážení, usmrcování a bolestivých zákrocích, životních podmínek zvířat a podmínek jejich převozu.
Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down