21.03.2013 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vláda schválila novelu zákona o potravinářské inspekci

Novela zvýší efektivitu kontroly a ochrany spotřebitelů

Právní úprava předložená Ministerstvem zemědělství reaguje na zkušenosti s aplikací zákona o Státní zemědělské a potravinářské inspekci a na současnou situaci na trhu s potravinami. Novelizuje českou legislativu v souladu s pravidly Evropské unie.

Právní úprava umožní rychlejší reakce státu u rizikových potravin dovážených ze zahraničí. Územní inspektoráty získají možnost ukládat opatření i mimo jejich území při podezření, že obchodní řetězec prodává nebezpečnou potravinu v dalších regionech. Podobně má být regionálním pobočkám inspekce umožněno vydávat opatření přesahující územní působnost v případech, kdy mají podezření, že stejnou nebezpečnou potravinu prodává více různých subjektů.
Návrh, který předložilo kabinetu ministerstvo zemědělství, má inspekci nově umožnit také zastavení prodeje potravinářských výrobků v případě, že jsou nejakostní nebo klamavě označené.
Inspekce může také zakázat užívání prostor osobě, která odmítne vpustit její inspektory do provozu. Nyní může být podnikatel, který kontrolu inspektorům neumožní, opakovaně pokutován. SZPI mu však nemůže zakázat vstup do výrobny či skladu v němž vyrábí či přechovává nebezpečné produkty.
   
Zdroj : www.ctk.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down