18.09.2002 | 08:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vláda se bude zabývat novelou veterinárního zákona

Na dnešním jednání by vláda měla projednávat návrh novely veterinárního zákona. Novela, která harmonizuje zákon s právními normami EU, upravuje zejména ochranu zdraví zvířat a lidí, zdravotní nezávadnost živočišných produktů, stanovuje a upřesňuje povinnosti chovatelů hospodářských zvířat, výrobců a zpracovatelů výrobků živočišného původu a obchodníků s nimi.

Součástí zákona má být i 12 vyhlášek pokrývajících celou působnost veterinárního dozoru. Nová úprava by měla vstoupit v platnost od 1. dubna 2003, řekl pro ČTK mluvčí Státní veterinární správy ČR Josef Duben. „Připravovaná veterinární legislativa je nová zejména tím, že obsahuje hodně zmocňovacích ustanovení, která vymezují kompetence veterinární správy. To znamená, že se například zjednoduší přijímání mimořádných opatření," uvedl Duben. Návrh je podle Dubna plně v souladu s legislativou unie a reaguje na připravovaný vstup tuzemska do EU. Novela také udává podmínky dovozu a tranzitu zvířat a živočišných produktů ze zemí, které nejsou členy EU, a zpřesňuje systém veterinárních kontrol.
V příštím roce se bude připravovat dalších šest veterinárních vyhlášek, které se budou týkat například obchodu a umísťování zboží na společném trhu. "Důvodem novelizace nebylo to, že by stávající úprava nevyhovovala. Například zdravotní nezávadnost potravin, jako jeden z hlavních cílů, byla ošetřena zcela nedostatečně," zdůraznil mluvčí.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down