Vlaky srazily stádo krav

Dva vlaky, osobní a pak i nákladní, postupně srazily 15 krav, většinou jalovic, na železniční trati mezi Pavlovicemi a Ošelínem na Tachovsku. Jejich majitel, farmář Josef Bartoš z Plané nechápe, jak se mohlo stádo jeho krav na koleje dostat.

K nehodě došlo v časných ranních hodinách. Farmář našel u výběhu vyvrácené kůly a nechce se mu uvěřit, že by zvířata sama za tmy ušla takovou vzdálenost. Pastvina je od místa nehody vzdálena asi pět kilometrů. Asi 20 až 30 kůlů u výběhu bylo prý vyvráceno a elektrický ohradník ležel na zemi. Navíc byl na dvou místech přestřižený. Bartoš škodu odhaduje na 100.000 korun. Ve výběhu bylo původně 20 krav, zůstaly tam dvě. Ostatní zahynuly po srážce nebo ještě bloudí po okolí.
Majitel si neumí vysvětlit, proč byly kůly u výběhu pokácené, navíc takové množství. Divné je podle něj i to, že se stádo nedrželo kolem místa, na které je zvyklé, ale vydalo se na takovou dalekou cestu, a to ještě za tmy.
Stádo krav nejdříve srazil osobní vlak. V úzké soutěsce neměla zvířata prakticky žádnou šanci. Po první nehodě se provoz na trati na více než dvě hodiny zastavil, na místo v nepřístupném terénu se komplikovaně dostali tachovští hasiči a mrtvá těla odházeli z kolejí. Po obnovení provozu se na trať vydal nákladní vlak. Po necelých dvou kilometrech srazil poslední krávu.
Dráhy předběžně vyčíslily škodu na lokomotivě, která zvířata srazila, na 50.000 korun. Případ vyšetřuje policie a inspektoři Českých drah.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *