03.05.2007 | 07:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výbor profesních zemědělských organizací v EU má nové vedení

Jeho viceprezidentem se stal poprvé Čech, a to prezident Agrární komory ČR Jan Veleba.

Dosavadního prezidenta COPA (Professional Agricultural Organisation in the EU) Rudolfa Schwarzböcka, jehož dvouroční mandát končí, vystřídal Jean—Michel Letetayer, který je od roku 2001 prezidentem Francouzské národní federace zemědělských svazů. Mezi roky 1995 až 2002 stál v čele Francouzské národní federace producentů mléka. Letetayer vlastní rodinnou farmu zaměřenou hlavně na produkci mléka a obilovin.
Viceprezidenty se kromě Jana Veleby stali Brit Peter Kendall, Fin Michael Edvard Hornborg, Kypřan Kyriakos Kyriakou, Ital Giuseppe Politi a Němec Gerd Sonnleitner.
Peter Kendall je od roku 2006 prezidentem Britské národní farmářské unie. Vlastní 620hektarovou farmu orientovanou na rostlinou produkci. Michael Edvard Hornborg je od roku 2005 prezidentem Unie finských zemědělců a majitelů lesů a od roku 2006 hospodářem COPA/COGECA. Mezi roky 2003 a 2005 byl ředitelem Finské asociace chovatelů kožešinových zvířat. Kyriakos Kyriakou je generálním tajemníkem Asociace kyperských zemědělců a ředitelem kyperského Institutu pro rozvoj venkova. Na své farmě pěstuje hlavně olivy, citrusy a obilniny. Giuseppe Politi je od roku 2004 prezidentem Italské zemědělské konfederace a od roku 2006 viceprezidentem středozemního výboru a členem výkonného výboru Mezinárodní federace zemědělských producentů. Předsedal také Asociaci pro solidaritu a rozvoj, která pracovala na projektech mezinárodní spolupráce v Latinské Americe a centrální Africe. Je majitelem farmy zaměřené na pěstování ovoce a zeleniny. Gerd Sonnleitner je od roku 1997 prezidentem Německé farmářské unie a od roku 1991 také prezidentem Bavorské farmářské unie. Prezidentem COPA byl mezi roky 2001 až 2003. Má rodinnou farmu orientovanou na živočišnou výrobu a produkci krmiv.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down