10.04.2007 | 01:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výrobci bylo vráceno přes sedm tisíc vajec

Vejce od rakouského výrobce nebyla opatřena odpovídajícím identifikačním označením, uvedením země původu aj.

Městská veterinární správa v Praze nepropustila celou zásilku 138 kartonů, celkem 6 210 kusů vajec do tržní sítě kvůli neodpovídajícímu značení výrobku „4 vařená barvená vejce“. V dalších krajích nebylo propuštěno dalších 42 kartonů. Celkem by tedy šlo o 7 347 vajec.
Jelikož zmíněný výrobek od rakouského výrobce nebyl opatřen odpovídajícím identifikačním označením, což je v rozporu s bodem 5, písmeno B oddílu I přílohy II nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 853/2004, kterým se stanoví zvláštní hygienická pravidla pro potraviny živočišného původu, nařídila MěVS v Praze pozastavení celé zásilky s tím, že zásilka buď bude vrácena výrobci, anebo bude neškodně odstraněna v asanačním podniku v ČR.
Výrobce LANGOLD FRISCHEI GmbH & Co KG není totiž uveden na internetových stránkách Spolkového ministerstva pro zdraví rodiny a mládeže Rakouska na seznamu výrobců vaječných výrobků schválených pro obchodování v rámci EU. Je třeba ještě uvést, že na etiketách byly zjištěny i další nesrovnalosti, např. v uvedení země původu.
Městská veterinární správa v Praze tedy uložila závazný pokyn buď zásilku vrátit, anebo ji neškodně zlikvidovat a zahájila správní řízení za účelem uložení pokuty dovozci. Podle posledních informací se zásilka vrací zpět výrobci.
Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR
Další informace z oblasti Státní veterinární správy lze získat na internetových stránkách SVS ČR: www.svscr.cz.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down