18.03.2003 | 11:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výrobní kapacity Provimi se do konce roku spojí

Nizozemský Provimi Holding vlastnící továrnu na krmiva pro psy a kočky Míka Veselí nad Lužnicí a Bohemia Safari Brniště koncentruje své české výrobní kapacity do jedné společnosti Provimi Pet Food CZ.

Tyto firmy dnes ovládají zhruba 27 procent tuzemského trhu a jejich konsolidované tržby vloni přesáhly 650 miliónů korun. Podle marketingového ředitele společnosti Marka Kouby jde o součást dlouhodobých cílů, které mají české akvizice dovést až k miliardovým tržbám. „Zatím stále působíme jako dvě firmy. Hlavně v obchodě to někdy nedělá dobrotu. Tímto krokem se všechno vyjasní a zjednoduší," říká šéf Bohemia Safari Petr Jána, který očekává, že zastřešení aktivit pod jednu firmu oběma závodům pomůže i na trzích východní Evropy, kde majitelé vidí velký růstový potenciál.
Obchodní ředitel Provimi Ivan Heřmánek předpokládá, že český trh krmiv pro psy a kočky bude ještě minimálně pět let růst. Vysvětluje to tím, že spotřeba je stále zhruba čtyřikrát nižší než třeba v sousedním Německu. Martina Krčová z agentury pro výzkum trhu Incoma Research očekává růst u prémiových, značkových výrobků, kde kvalitu provází i vyšší cena. Experti vidí v tuzemsku prostor hlavně na venkově, kde je stále rozšířeno krmení zvířat domácí stravou.

Zdroj: HN

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down