22.03.2004 | 12:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vyšší DPH může zdražit veterinární péči

Nový zákon o dani z přidané hodnoty, který již prošel Poslaneckou sněmovnou, přesouvá sazby DPH u úkonů i veterinárních léčiv z pěti na 19 procent. Kvůli vyšší dani pak zřejmě chovatelé od května zaplatí více za veterinární péči. Nejen o tom byla dnešní tisková konference KVL ČR.

Úpravu zákona o DPH ještě musí schválit Senát a podepsat prezident. Nicméně Komora veterinárních lékařů ČR podporuje petici doktora Vítězslava Rašky, která chce tento obor vrátit do snížené sazby.
Chovatelé velkých zvířat podle prezidenta komory Jana Bernardyho zdražení služeb veterinárních lékařů promítnou do ceny výrobků, kterou by měl v konečné fázi zaplatit zákazník kupující maso či mléko. Zdražení bude mít dopad i na chovatele zvířat zájmových chovů, kteří zase jako koneční spotřebitelé platí za ošetření domácích mazlíčků.
Část veterinárních lékařů, která nepatří mezi plátce DPH, tak bude levnější proti konkurentům, kteří daň odvádějí. Ti pak zřejmě budou na zvýšení daně, aby udrželi ceny co nejvíce konkurenceschopné, doplácet.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down