11.01.2007 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vyšší teploty mohou způsobit chovatelům problémy

SVS upozorňuje na kontrolu uskladněného krmiva, včasnou deratizaci a dezinfekci stájí a jejich okolí aj.

Uskladněné krmení může být kvůli nebývalému teplu i vlhku znehodnoceno plísněni nebo pomnožením nežádoucích mikroorganismů. Mléčné kvašení, které konzervuje siláž i senáž se může přeměnit na máselné a způsobit dobytku velké zažívací problémy. V okolí stájí i v nich se mohou díky teplu začít předčasně rozmnožovat hlodavci a přenášet různá onemocnění, např. leptospirózu, salmonelózu nebo trichofytózu, která jsou přenosná na člověka.
Na všechna tato rizika Státní veterinární správa upozorňuje chovatele. Každý zkušený chovatel si jistě dovede poradit, a s úskalími počasí počítá; přesto považujeme za vhodné, aby ti, kdo mají na starost zvířata věnovali pozornost tomu, čím krmí zvířata, dbali na čistotu napáječek a v neposlední řadě i uvažovali o včasné deratizaci stájí a jejich okolí.
Deratizaci a dezinfekci by měl provádět odborník (odborná firma), což je i zárukou, že nedojde k ohrožení zdraví zvířat, domácích i volně žijících, ohrožení zdraví lidí, a nedojde též k poškození životního prostředí. Jen tak jde o efektivně vynaložené peníze.

Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR
Další informace z oblasti Státní veterinární správy lze získat na internetových stránkách SVS ČR: www.svscr.cz.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down