28.07.2009 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výstava Koně v akci se letos zaměří na vojenskou historii

Akce je naplánovaná na první zářijový víkend

Mezinárodní chovatelská výstava Koně v akci na dostihovém závodišti v Pardubicích bude tentokrát ve znamení uniforem. Jedenáctý ročník s názvem Uniformy v sedle nabídne putování vojenskou jezdeckou historií od antiky přes středověk, renesanci, baroko až po novověk. S letošním tématem výstavy je spojeno několik významných výročí. Před 90 lety v roce 1919 byla založena ústřední ekvitační vojenská jezdecká škola v Pardubicích, o deset let později v roce 1929 vznikl 8. jezdecký dragounský pluk knížete Václava Svatého. Na letošní rok také připadají dvě výročí jezdeckých legend a rodáků z Vysokého Mýta. Před 110 lety v roce 1899 se narodil Rudolf Popler, dvojnásobný vítěz Velké pardubické. A před 40 lety v roce 1969 zemřel František Ventura, olympijský vítěz v parkuru z roku 1928.
Akce se tradičně dělí na několik programových bloků. Konají se chovatelské přehlídky a šampionáty. Ani letos nebude chybět parkurové skákání, kombinovaná soutěž spřežení a ukázkové dostihy, soutěž v orbě koňskými potahy, westernové ukázky nebo výstavy fotografií a obrazů a besedy s odborníky.
Předloni se na závodišti představilo 300 koní, loni jich bylo o 100 víc. Loňským tématem třídenní přehlídky bylo motto "Kdo se drží opratí, ten se ve světě neztratí". Připomnělo, že kůň provází člověka už od dávné historie.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down