06.09.2007 | 09:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výstavy drůbeže a ostatních ptáků budou v ČR opět povoleny

Chovatelé drůbeže musí i nadále dodržovat opatření dle vyhlášky č. 8/2007.

Státní veterinární správa ČR rozhodla, že od pátku 7. 9. od 00 hodin je již opět možné pořádat výstavy drůbeže a ostatních ptáků, výkonnostní zkoušky a chovatelské soutěže na celém území republiky.

Nadále pak platí pro chovatele podnikatele povinnost hlásit své místně příslušné krajské veterinární správě poklesne-li v jejich chovu produkce vajec o více než 5 % po dobu delší než 2 dny, poklesne-li příjem potravy a vody v chovu drůbeže o více než 20 %, anebo když zaznamená úmrtnost drůbeže vyšší než 3 % týdně.

K tomuto rozhodnutí zmírnit mimořádná veterinární opatření z 28. 6. 2007, dospěla Státní veterinární správa ČR po zhodnocení současné nákazové situace. Nevyskytly se už delší dobu žádné případy ptačí chřipky v chovech, ani nebyli zjištěni žádní volně žijící ptáci, kteří by na tuto nákazu uhynuli.

Protože jsou z okolních států hlášeny další případy ptačí influenzy, je nutné, aby chovatelé věnovali pozornost svým chovům a dbali na to, aby veškerý personál dodržoval zásady hygieny, a aby účinně bránili kontaktu chované drůbeže z vnějšího prostředím. To vyplývá z vyhlášky č. 8/2007, která v § 3 vyjmenovává povinnosti chovatelů – např. podávat krmení pod přístřešky, zabránit kontaktu s volně žijícími živočichy, či chovat odděleně vodní a hrabavou drůbež.

Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR
Další informace z oblasti Státní veterinární správy lze získat na internetových stránkách SVS ČR: www.svscr.cz.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down