23.04.2018 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výživa u koní

Equine medical ve spolupráci s Veterinární univerzitou Surrey připravily na sobotu 21. dubna odborný seminář zaměřený na úlohu výživy v prevenci onemocnění u koní ve Wellness hotelu Panorama v Češkovicích u Blanska.

Přednášející Dr. Theresa Hollands je mezinárodně uznávaná specialistka na výživu koní s třicetiletou praxí v Evropě a USA, působí v současnosti na Veterinární univerzitě Surrey (Velká Británie). Účastníci semináře mohli v průběhu přednášek sledovat a interaktivně využívat nutriční software PCHorse na modelových i vlastních příkladech.

V první přednášce prezentovala autorka anatomii, fyziologii, dietní anamnézu koní a výběr vhodného krmiva, včetně hodnocení nutričního příjmu. V prezentaci od hříběte k seniorovi byl hodnocen růst zvířete, nutričně podmíněné růstové vady, vliv výživy v mladém věku na zdraví starého koně, byly popsány změny trávení u seniorů, nutriční program pro seniory, koně s Cushingovým syndromem a s periodontálními patologiemi.

Dr. Hollands uvedla výživu koní s metabolickým onemocněním – chronické nespecifické záněty, dietní prevence laminitidy. Odpolední program byl zaměřen na bezpečné krmení koncentráty/jádrovými krmivy – minimalizace rizika kolik, žaludečních vředů a myopatií, rovnováha kalorického příjmu pro výkonnostního koně. Poslední odborná přednáška se týkala racionálního využití krmných doplňků u sportovních koní. Seminář byl ukončen diskusí s praktickým využitím nutričního software PCHorse na konkrétních příkladech.*

Podrobnější informace najdete v květnovém čísle časopisu Veterinářství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down