25.05.2011 | 02:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výzkumné centrum rybářství ve Vodňanech

Jihočeské výzkumné centrum akvakultury a biodiverzity hydrocenóz (CENAKVA) ve Vodňanech na Strakonicku slavnostně zahájilo svou činnost. Středisko zřizuje Fakulta rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity. Náplní výzkumného centra bude především rozvoj chovu okounů, candátů, jeseterů a využití raků a ryb jako bioindikátorů kvality vody.
Nový areál, který by se měl letos začít stavět, bude hotový do konce roku 2013.
Náklady na projekt činí 370 milionů korun, z toho 270 milionů korun dostane univerzita z fondů Evropské unie. Jednou z hlavních priorit centra bude například výzkum výroby kaviáru, při níž lidé nemusejí zabíjet jesetery.
Fakulta rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity byla založena 1. 9. 2009. Fakulta má dva ústavy, Výzkumný ústav rybářský a hydrobiologický ve Vodňanech a Ústav akvakultury v Českých Budějovicích. Fakulta má k dispozici experimentální zázemí pro studium a výzkum akvakultury, hydrobiologie, toxikologie, nemocí ryb, reprodukce, genetiky, chovu ryb a raků a unikátní rybářskou knihovnu.
Tyto pracoviště jsou nejkomplexnější v Evropě s bakalářským, magisterským a doktorským studiem, badatelským a aplikovaným výzkumem, s habilitačními a profesorskými právy v oblasti rybářství a ochrany vod.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down