20.09.2002 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vzácný přírůstek plzeňské zoo

Chovnému páru krokodýlů čelnatých se v plzeňské zoologické zahradě narodila dvě mláďata. Zoo má dva chovné páry těchto vzácných plazů. Samice letos snesly celkem 38 vajec, z nichž některá nebyla oplozená a 11 mláďat uhynulo ve vejcích při převozu inkubátorů při povodních.

Během povodní byla totiž zoologická zahrada dočasně bez elektřiny a chovatelé nevěděli, zda jim záložní baterie vystačí. Proto inkubátory s vajíčky převezli na jiné místo, ale při transportu zřejmě došlo k chybě, která vedla k úhynu několika krokodýlů ve vejcích, uvedl pro ČTK zoolog Honsa. Druhému chovnému páru tohoto živočišného druhu se narodilo osm mláďat v loňském roce.
„Odchov jakéhokoliv z 22 druhů řádu krokodýlů se dosud podařil jen v pěti českých zoo - v Jihlavě, Lešné u Zlína, Brně, Dvoře Králové a Plzni. V zoo Plzeň je ještě k vidění čtveřice velmi vzácného aligátora čínského a trio kajmana pralesního," doplnil mluvčí plzeňské zoo Martin Vobruba. Plzeňská a jihlavská zoo jsou jedinými v tuzemsku, které krokodýly čelnaté množí. Jde o jednoho z menších krokodýlů, délka dospělého samce může dosáhnout až dvou metrů, dožívají se asi 30 až 50 let, řekl Honsa.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down