Vzteklina v Polsku

Laboratorním vyšetřením byla koncem srpna potvrzena vzteklina u netopýra, který byl počátkem měsíce nalezen přímo v centru polského Těšína. Českotěšínská radnice varuje obyvatele před výskytem vztekliny na území sousedního polského Těšína. Obezřetní by měli být především majitelé psů, kteří při procházkách přecházejí přes hranici. Svá zvířata tak mohou vystavit nebezpečí nákazy.

Majitelé psů musí počítat s možnými kontrolami. Podle nařízení Státní veterinární správy Polské republiky může dojít ke kontrole platných očkování a mezinárodního průkazu zvířete v zájmovém chovu, které při překročení hranice musí mít chovatel u sebe, podle mezinárodních předpisů. Zvíře, které vstoupí do oblasti karantény, ji nesmí podle nařízení veterinární správy opustit.

Laboratorním vyšetřením byla koncem srpna potvrzena vzteklina u netopýra, který byl počátkem měsíce nalezen přímo v centru polského Těšína. Tamní úřady upozornily chovatele zvířat o vydání zákazu přemísťování zvířat do a z ohroženého území. Území je označeno výstražnými tabulemi na dopravních značkách. Psi v tomto území musí být na vodítku a musí mít platná očkování proti vzteklině. Kočky zde nesmí volně pobíhat. Platí zákaz výstav a lovení zvířat. V České republice byla po deseti letech potvrzena vzteklina u netopýra v roce 2015, v pražských Riegerových sadech.*

Zdroj: www.ctk.cz

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *