04.04.2003 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

WHO v Číně zjišťuje původ SARS

Světová zdravotnická organizace (WHO) do středečního večera registrovala ve světě 2223 případů nakažení. Ze všech 78 pacientů, kteří na SARS ve světě dosud zemřeli, připadá 16 na Hongkong. Tým odborníků WHO ve čtvrtek dorazil do jižní Číny, kde se nemoc loni v listopadu vůbec poprvé objevila, aby zjistil její původ.

SARS se z jižní Číny rozšířil do světa prostřednictvím letecké dopravy. V Kanadě byli k izolaci osob, které jsou možná nakaženy, poprvé nasazeni policisté. Příslušníci bezpečnostních sil v Torontu, nejvíce postiženém městě v zemi, přiměli dva občany, aby dodržovali nařízení o karanténě. V Torontu a okolí se v minulých dnech dobrovolně uchýlilo do karantény více než 2500 osob.
WHO tvrdí, že na SARS umírá deset až patnáct procent nakažených, především starších 40 let. V České republice bylo s podezřením na SARS vyšetřeno 13 pacientů, ani u jednoho se nákaza zatím neprokázala. Hospitalizována zůstává jedna žena a ve středu byly s podezřením na tuto chorobu přijaty do nemocnice dvě děti.
Zdroj: Moje noviny

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down