XXIII. výroční konference ČAVLMZ

Výroční konference České asociace veterinárních lékařů malých zvířat (ČAVLMZ) se konala ve dnech 10. až 11. října v kongresovém centru Aldis, a. s., v Hradci Králové. Hlavní program konference byl zaměřen na felinní medicínu.

Konferenci zahájil J. Beránek, prezident ČAVLMZ, program moderovali P. Štellar a M. Svoboda. Hlavní přednášející konference byla Susan Little z Kanady, držitelka ceny nejlepšího spíkra americké konference a ceny NAVC, prezidentka American Assoc of Feline Practitioners a držitelka několika dalších odborných cen.

Péče o onkologického pacienta byla tématem sekce veterinárních techniků. V sobotu proběhl také reprezentační firemní seminář společnosti MEVET. L. Pouderux (Merial, Lyon Francie) seznámil přítomné s felinní vakcínou Purevax.

V neděli si mohli účastníci konference vybrat odborné přednášky v sekci interní medicíny, kde byla prezentována medicína koček. Program zahájila S. Little přednáškou na téma rozpoznání bolesti a její management u kočky. V sekci kardiologické vystoupil C. F. Agudelo a R. Niziolek. Postinjekční sarkom (FISS) byl námětem sekce onkologické a v sekci oftalmologické se problematikou optometrie a retinoskopie zabýval Ron Ofri. 

Konferenci sponzorovaly společnosti Hill´s, Calibra, Blanco, MEVET, Steanbest, All4Vets, Bioveta, Virbac, UniVIT a Zoetis.*

Další informace najdete v listopadovém čísle Veterinářství.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *