19.05.2003 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Za úhyn antilopy asi skutečně nesou odpovědnost němečtí celníci

Podle ministra životního prostředí Libora Ambrozka zemřel samec vzácné antilopy sitatungy převážené v dubnu z Kolína nad Rýnem do zoo v Hodoníně asi skutečně kvůli německým celníkům. Transport s několika antilopami v bednách celníci zdrželi na hraničním přechodu kvůli nepotřebnému razítku asi 11 hodin.

Hodonínská zoo si chtěla vytvořit chovné stádo vzácných antilop a po asi dvouleté práci je získala v Kolíně nad Rýnem. V dubnu samce, dvě samice a jedno mládě převáželi její pracovníci do ČR. Český ministr životního prostředí zdůraznil, že hodonínská zoo přišla o velmi vzácný exemplář. Ambrozek se chce v nadcházejícím týdnu dotázat na celý případ svého německého kolegy Jürgena Trittina. „Jde nám především o to, aby se již další úhyny neopakovaly. Požádáme o to německou stranu," doplnil Ambrozek.
Zvíře zemřelo kvůli neúměrně dlouhému převozu, celkovému vysílení a šoku, což potvrzuje to i pitevní protokol, který vystavili odborníci z Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně. Němečtí celníci ale tvrdí, že za úhyn nenesou odpovědnost. Pro ČTK řekli, že by transport propustili přes hranice, kdyby měli chovatelé všechny doklady v pořádku.
Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down