06.04.2004 | 12:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zákazy dovozu drůbeže z USA a Kanady modifikovány

Jelikož Evropská Komise rozhodla v souvislosti s výskytem aviární influenzy (ptačí chřipky) v USA a Kanadě o regionalizaci, respektuje toto rozhodnutí i Státní veterinární správa ČR, což znamená, že zákaz se týká jen určitých území.

Tudíž zákaz, který se dosud vztahoval na celé území USA a Kanady, se týká pouze státu Texas a kanadské provincie Britská Kolumbie. Státní veterinární správa ČR tedy výslovně zakazuje dovoz a tranzit všech ptáků (exotických, okrasných i volně žijících), domácí drůbeže (vodní i hrabavé), příslušníků řádu běžců a dovoz živočišných produktů z nich pocházejících, (vyjma tepelně opracovaných). Dále se nepovoluje dovoz a tranzit násadových a konzumních vajec.
Připomínám, že dosud se do ČR nemohlo a nemůže z USA dovážet drůbeží maso, protože americká strana nebyla s to plnit naše dovozní podmínky.
Ptačí chřipka, neboli aviární influenza, dosud na našem území nebyla nikdy diagnostikována. Proto také taková pozornost, kterou Státní veterinární správa věnuje jejímu výskytu kdekoli na světě.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down