11.07.2006 | 09:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zápis ze zasedání prezidia ČAVLMZ konaného dne 27.června 2006 na KCHMZ

.
Přítomni: dr. Jiří Beránek, prezident asociace, dr. Vítězslav Novák, doc. , prof. Miroslav Svoboda, dr. Pavel Štellar, dr. Miloš Urban, host: dr. Leoš Železný.

Jako první bod bylo hodnocení seminářů konaných při HK – Vetfair 2006. Akce měla velmi nízkou účast, asi podcenili aktuálnost informací (dr. V. Novák konstatoval, že jsme poněkud předběhli dobu a za pár let mnozí naši členové budou s vděčností vyhledávat informace a požadovat z této akce sborník…), naproti tomu jsme zaznamenali opět velký zájem o vzdělávání veterinárních techniků.
Dalším bodem byla informace prezidenta asociace dr. J. Beránka o stavu příprav světového kongresu WSAVA 2006 – registrovaných účastníků je již více jak 1.200 !!! (z toho z CZ více než 300kolegů a kolegyň). Navazovala informace prof. Svobody o odborném programu
– cca 200 abstraktů posterů
- program kompletní, jen u neurologie byl skluz zapříčiněný komunikací s chairmanem sekce, vybráni vynikající spíkři světového formátu (cca 180)
- bude vypsáno výběrové řízení na tisk proceedings, zároveň bude možnost získat sborník i na flesh memory – sponzoring firmy MERIAL
Dr. Beránek – informace o překládání některých vybraných přednášek do českého jazyka
- společenské doprovodné akce – Czech Beer Party, gala dinner
- Preliminary Programme – již dávno vytištěn, komplikace s mailingem naší členské základně nutno vyřešit tak, aby byl urychleně distribuován
- Preliminary program rozeslán okolním asociacím, pozitivně hodnocen po grafické i obsahové stránce řadou účastníků i přednášejících i členů exekutivního výboru WSAVA
- další propagace kongresu – ve spolupráci s Walthamem – udělení volné kongresové vstupenky dlouholetému loajálnímu členu ČAVLMZ, který se pravidelně zúčastňoval našich akcí. Nutno podpořit mediálně ve spolupráci ČAVLMZ a Waltham.
- WWW stránky – byla vyslovena prezidentem nespokojenost se stávajícím stavem stránek, které nežijí světovým kongresem a neposkytují obraz o aktuálním dění asociace. Dr. Urban zrekapituloval snažení v uplynulém období a navrhl najmout odborníka, který se bude stránkám opravdu věnovat na samostatné webové doméně. dr. Urban navrhl jako spolupracovníka využít dr. Žertovou.
- Byl diskutován návrh na moderátory jednotlivých sekcí – měli by pomáhat chairmanovi a aktivně vést diskusi, prof. Svoboda eviduje potenciální uchazeče, byli požádáni i jazykově vybavení členové prezidia o pomoc
- hraběnka Nosticová – Centrum pro vodicí psy – podpora asociace při Gala večeru světového kongresu předána celková částka za losy k obrázku dr. Mirka Pavlíčka.
Činnost odborných sekcí – kardiologové by rádi platili vyšší příspěvky, které by pak využívali na úhradu svých akcí, je to ovšem nutné příslušně legislativně ošetřit. Dr. Huml pověřen evidencí členských příspěvků. Ekonomicky je však nutné, aby akce probíhaly pod hlavičkou asociace, která za ně nese právní i ekonomickou zodpovědnost.
Nemělo by se ale na druhé straně zapomínat na podporu minoritních sekcí, k tomu slouží jejich zastřešení ČAVLMZ.
Prof. Svoboda referoval o přípravách dalšího vydání Nemocí psa a kočky ve spolupráci se společností Noviko, publikace bude zásadním způsobem přepracovaná, doplněná a do autorského kolektivu se dostanou další světová jména plus odborníci z našich krajů – prezídium tuto vzdělávací a vydavatelskou činnost schvaluje a plně podporuje.

Přejeme všem příjemné prožití dovolených a těšíme se všemi na viděnou v říjnu v Praze na světovém kongresu WSAVA/FECAVA/ČAVLMZ.

Zapsal dr. Pavel Štellar prezident dr. Jiří Beránek

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down