22.07.2009 | 10:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zásilka neoznačených vajec z Německa

Příčinou byla technická závada na technologickém zařízení

Podle nařízení Rady (ES) č. 1234/2007 musí být každé vejce označeno kódem producenta. Jen tak má zákazník jistotu, že vejce prošlo veterinární kontrolou a výrobce je konkrétní a i dosledovatelný.
Nařízení Komise (ES) č. 589/2008, kterým se stanoví prováděcí pravidla k nařízení Rady (ES) č. 1234/2007, pokud jde o obchodní normy pro vejce, připouští odchylky pro označování vajec. Počítá s možností, že při označování vajec může dojít k tomu, že otisk razítka na vejci může být hůře čitelný, proto uvádí, že v balení, či zásilce (šarži) může být takto „nečitelných“ razítek maximálně u 20 % vajec.
Na tuto výjimku však nelze spoléhat, zejména, když se do zásilky „vloudí“ vejce neoznačená vůbec. V uplynulých dnech orgány státního veterinárního dozoru zjistily při kontrole v obchodní síti (v logistickém centru) zásilku vajec z Německa, ve které nebylo 30 % vajec označeno kódem producenta. Řešení - nevyhovující balení vajec třídy A byla stažena a vrácena dodavateli. Šlo celkem o 76 050 vrácených vajec.
Producent vajec v Německu své pochybení vysvětlil technickou závadou na technologickém zařízení.

Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR

Další informace z oblasti Státní veterinární správy lze získat na internetových stránkách SVS ČR: www.svscr.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down