12.02.2002 | 02:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zastánci devitalizace se nevzdávají

Tři nemocnice v České republice v souičasné době usilují o povolení k provádění devitalizace nádorů, jedná se o nemocnici v Semilech, soukromou Krkonošskou nemocnici ve Vrchlabí a jednu z brněnských nemocnic. Jejich jednání nemocnic s Českou chirurgickou společností se uskuteční 22. února.

Vědecká rada ministerstva zdravotnictví vloni na podzim první etapu testů u lidí pozastavila s odůvodněním, že metoda není účinná. Zastáncům devitalizace přitom vadí, že v protokolech chyběla část, která se zabývala imunologií, což přímo odporuje Fortýnově teorii o zapojení imunitního systému do procesu uzdravování.
„Nechci dělat pokusy na lidech, ale této metodě by se měla dát rozumná šance k jejímu ověření,“ řekl jeden ze zastánců této metody, primář nemocnice v Semilech, Georgios Karadzos. Organizátoři včerejší konference o devitalizaci tedy nyní čekají, jak se představitelé třech jmenovaných nemocnic a České chirurgické společnosti domluví.
Na včerejší konferenci rovněž představili knihu „Devitalizace – oživená naděje, která má sloužit především k lepší informovanosti pacientů.
Devitalizaci lze s úspěchem provádět i u zvířat, kde není třeba překonávat úřední bariéry.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down