12.12.2002 | 08:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zemědělci opět protestují

Dnešní dvouhodinová blokáda hraničních přechodů má vyjádřit nespokojenost zemědělců s podmínkami vstupu do Evropské unie. V Mikulově, Rozvadově, Dolním Dvořišti a Jiříkově bude kamiónovou doprava ve směru do České republiky přerušena od 10:00 do 12:00. Kvůli podmínkám vstupu do EU se v Praze během podzimu konaly již tři zemědělské demonstrace.

Podle prezidenta Agrární komory Václava Hlaváčka je cílem blokády přinucení politiků více se zabývat otázkou zemědělství. Demonstrace se kryje se dnem zahájení dvoudenního summitu Evropské unie v Kodani, kde by měli kandidátské země slavnostně ukončit přístupová jednání. Pro českou republiku zůstává otevřená pouze otázka přímých finančních podpor v prvních letech po vstupu do unie, kapitolu zemědělství včetně výrobních kvót ukončili naši vyjednavači de facto již v pondělí. Pokud bude výsledek kodaňského summitu nepříznivý, zváží podle Hlaváčka komora další protesty.
Mluvčí Česmadu Bohemia Martin Felix považuje za nekorektní, že si zemědělci berou jako svá rukojmí české dopravce, kteří se v druhé polovině týdne většinou vracejí ze zahraničních cest.
Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down