05.12.2002 | 12:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zemědělci po sobě zanechali nepořádek

Dvacet čtyři rozbitých oken a celková škoda kolem 250 tisíc korun je výsledek včerejší demonstrace zemědělců v Praze. Rolníci, kteří protest zahájili před budovou ministerstva zemědělství, házeli vajíčka, ale i rajčata a brambory.

Ministr zemědělství Jaroslav Palas považuje tuto událost za nepřiměřenou. Demonstranti zanechali před ministerstvem značný nepořádek. Vysypali zde například kukuřici, obilí, jablka a nechyběl ani hnůj. Fasáda a okna zůstala po jejich odchodu značně zaneřáděna vajíčky. Škodu ministerstvo uhradí z peněz daňových poplatníků a prostředky půjdou na úkor dotací zemědělců, řekl v podvečerním rozhovoru pro rozhlasovou stanici BBC. „(Zemědělci) vzali sami sobě," vysvětlil s tím, že na uvedený obnos pošle ministerstvo Agrární komoře fakturu. Podle tiskového oddělení MZe Palas také zdůraznil, že pořadatelům se demonstrace vymkla z rukou.
Rolníci, kteří včera manifestovali za vyvedení zemědělství z finanční krize a vyjednání rovných podmínek s Evropskou unií, se vystoupení ministra nedočkali. S Palasem krátce jednali pouze představitelé pořádajících nevládních agrárních organizací. Na schůzce s pořadateli Palas mimo jiné zdůraznil, že nespokojenost zemědělců je dána také nedostatečnou komunikací mezi představiteli svazu a členskou základnou.
Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down